BRAMY ROLETOWE

KOMFORT W STANDARDZIE i DBAŁOŚĆ O SZCZEGÓŁY

W pełni zintegrowana automatyka ułatwia obsługę oraz usprawnia pracę. Wyposażone w uszczelkę prowadnice oraz siłownik o niskiej emisji hałasu zapewniają cichą pracę bramy. Profile przeszklone doświetlą wnętrze, a profile wentylowane umożliwią wymianę powietrza.

Aluminiowe profile bramy roletowej wykonane są ze szczególną dokładnością i dbałością o detale. Wysokiej jakości uszczelki szczotkowe montowane na obwodzie bramy, zabezpieczają przed kurzem, wilgocią, chronią przed zimnem i hałasem.

Dolny profil bramy zakończony jest mrozoodporną uszczelką, która chroni przed zabrudzeniami i niweluje drobne nierówności posadzki.

BRAMA ROLOWANA TO OSZCZĘDNOŚĆ MIEJSCA i WYBÓR NA LATA

Brama rolowana to idealne rozwiązanie do obiektów, gdzie ważna jest oszczędność miejsca lub tam, gdzie nie ma możliwości zamocowania prowadnic podsufitowych.Kurtyna bramy po nawinięciu na wał zajmuje niewiele miejsca tuż za nadprożem. Dzięki temu uzyskuje się wolną przestrzeń pod stropem oraz po bokach.

Wszystkie elementy kurtyny bramy wykonane są z aluminium materiału, którego parametry techniczne oraz odporność na warunki atmosferyczne stanowią zalety nieporównywalne z innymi materiałami.

Ruchomy wał w bramie roletowej w trakcie nawijania kurtyny zmienia swoje położenie względem ściany nadproża, zapewniając w ten sposób utrzymanie kurtyny w linii pionowej. Aretki utrzymując dystans pomiędzy profilami podczas zwijania kurtyny sprawiają, że profile nie rysują się.

FUNKCJONALNOŚĆ I BEZPIECZEŃSTWO

Prowadnice aluminiowe montowane wewnątrz pomieszczenia wzdłuż bocznych krawędzi otworu, wyposażone w uszczelki szczotkowe i ślizgi.

Awaryjne otwieranie bramy w przypadku zaniku prądu bramę można otworzyć ręcznie przy użyciu korby do awaryjnego otwierania montowanej na siłowniku.

Awaryjne otwieranie bramy w przypadku zaniku prądu bramę można otworzyć ręcznie przy przekładni łańcuchowej do awaryjnego otwierania montowanej na siłowniku.

Aretki zapewniają dystans między profilami podczas zwijania kurtyny bramy, dzięki czemu praca bramy jest cicha, a żywotność profili znacznie się wydłuża.

Profil AW 100 lekki aluminiowy profil, wypełniony jest bezfreonową pianką poliuretanową.

Profil aluminiowy przeszklony to dodatkowe doświetlenie pomieszczenia.

Profil wentylowany z blachy perforowanej to dodatkowa wentylacja pomieszczenia.

Krawędziowa listwa bezpieczeństwa montowana w dolnej uszczelce, powoduje zatrzymanie bramy w momencie zetknięcia z przeszkodą i cofnięcie jej do pozycji otwartej.

OPCJE ZABUDOWY

rys. 1 Brama rolowana skrzynka zewnętrzna siłownik SI 17, SI 25, SI 40

rys.2 Brama rolowana skrzynka zewnętrzna siłownik SI 55, SI 75

rys.3 Brama rolowana wewnętrzna osłona wału

Montaż na zewnątrz w skrzynce oraz montaż wewnętrzny w osłonie częściowej

Montaż na zewnątrz w skrzynce (rys.1, rys.2)

Opcja montażu na zewnątrz znajduje zastosowanie wszędzie tam gdzie warunki zabudowy uniemożliwiają montaż wewnątrz pomieszczenia (np. w przypadku braku wystarczającego nadproża lub przestrzeni bocznych). Elementem warunkującym zewnętrzny montaż napędu jest zabezpieczenie mechanizmu przed niekorzystnym wpływem warunków atmosferycznych za pomocą skrzynki.

Skrzynka osłania układ napędowy. Takie rozwiązanie pozwala na bezpieczny montaż bramy od zewnętrznej strony otworu garażowego. Konstrukcja składa się z aluminiowego korpusu zamkniętego stalowymi pokrywami bocznymi montowanymi za pomocą stalowych wsporników. Skrzynka dostępna jest w kolorach RAL 8019 lub RAL 9010, a opcjonalnie istnieje możliwość malowania na dowolny kolor z palety RAL.

Skrzynka może być stosowana również wewnątrz pomieszczenia, jeśli pozwalają na to warunki zabudowy.

Uwaga!
W przypadku tego typu montażu strona wklęsła profilu staje się stroną wizualną, widoczną od zewnątrz. Ponadto w tej sytuacji, źródło zasilania, centrala sterująca oraz przewód spiralny (krawędziowa listwa bezpieczeństwa), montowane są od wewnątrz pomieszczenia. Dla siłowników SI 17, SI 25, SI 40 awaryjne otwieranie dostępne jest wyłącznie przy użyciu korby do awaryjnego otwierania. Dla siłowników SI 55, SI 75 awaryjne otwieranie dostępne jest przy użyciu przekładni łańcuchowej lub korby awaryjnego otwierania.
Wewnętrzna osłona wału (rys.3)

Częściowa osłona wału nawojowego zalecana jest do zastosowania przy montażu napędu wewnątrz pomieszczenia i stanowi zabezpieczenie wału napędowego. Wykonywana jest z aluminiowej pokrywy górnej i dolnej w kolorze RAL 8019 lub RAL 9010. Jako opcja dodatkowa istnieje możliwość malowania osłony na kolor kurtyny bramy. Pokrywy zamontowane są na cynkowanych stalowych wspornikach.

WZORY BRAM

BRAMA ROLOWANA BR-100

BRAMA ROLOWANA BR-100 (przykład przeszkleń)

BRAMA ROLOWANA BR-100 z profilem wentylowanym

Profil przeszklony lub wentylowany

Aby doświetlić ciemne pomieszczenie warto pomyśleć o bramie z profilami przeszklonymi. Takie rozwiązanie pozwoli zaoszczędzić energię elektryczną.

Dzięki profilom przeszklonym można również kontrolować teren przed bramą bez konieczności jej otwierania. Możliwość zamontowania przeszklenia podnosi dodatkowo estetykę bramy.

Przepływ powietrza w pomieszczeniu zapewnia utrzymanie odpowiedniej wilgoci. Profile wentylowane, które montowane są w taki sam sposób jak przeszklenia. To naturalna wentylacja, która umożliwia wymianę powietrza wewnątrz pomieszczenia.

Drzwi aluminiowe

Drzwi aluminiowe można dopasować do każdej bramy roletowej w identycznym wzorze, kolorze i wypełnieniu.

Dostepne są z przeszkleniem tego samego typu co brama.

AUTOMATYKA

 

  • Kompaktowa budowa napędów
  • Zasilanie 3×400 V
  • Sprawność ED 60%
  • Klasy izolacji IP 54
  • W wersji Totmann (podtrzymanie impulsu w kierunku otwierania) lub w wersji Automatik (podtrzymanie impulsu w obu kierunkach)
  • Centrale sterujące WS-900, TS-958, TS-970, TS-971, TS-981
  • Czujniki krawędziowej listwy bezpieczeństwa
  • Samohamowna przekładnia redukująca prędkość z obudową z aluminiowego odlewu ciśnieniowego
  • Przekładnia z urządzeniem chwytającym oraz z hamulcem elektromagnetycznym
  • Korba do awaryjnego otwierania w przypadku zaniku energii elektrycznej

Zamek szyfrowy

Czytnik kart zbliżeniowych

Lampa sygnalizacyjna

Sygnalizator świetlny

Wyłącznik kluczykowy zewnętrzny

Mikrofalowy detektor ruchu

Odbiornik radiowy

Nadajnik

Fotokomórki

Wyłącznik bezpieczeństwa

Stacyjka na kluczyk

Wyłącznik pociągowy

Bezprzewodowy system transmisji sygnału WSD

Sterowanie specjalne XL (wersja IP65)

PARTNER HANDLOWY

BRAMMET

Firma BRAMMET jako partner handlowym firmy WIŚNIOWSKI zajmuje się sprzedażą, dostawą oraz montażem bram, stolarki i systemów ogrodzeniowych. Dostarczamy także i montujemy automatykę do bram.

menu

STRONA GŁÓWNA

o nas

oferta

aktualności

Galeria

realizacje

sklep

kontakt

Kontakt

+48 662 103 424

gliwice@brammet.info

44-100 Gliwice, ul. Wrocławska 11

ZAMÓW DARMOWĄ WYCENĘ